بیش از ۷۰۰ مدرسه خشت و گلی در سیستان و بلوچستان

Print Friendly, PDF & Email

مدرسه

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان، شمار مدارس خشتی و گلی سیستان و بلوچستان را ۷۰۸ مورد ذکر کرد و گفت: از سال گذشته تخریب و بازسازی ۳۹۰ کلاس درس خشتی و گلی استان در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا- علیرضا راشکی در حاشیه برگزاری شورای آموزش و پرورش استان در جمع خبرنگاران افزود: با وجود همه اقدامات مطلوب صورت گرفته در مدرسه سازی بازهم به پنج هزار کلاس درس در سیستان و بلوچستان نیاز است.

وی همچنین گفت: ۵۴۳ کلاس درس کانکسی در سیستان و بلوچستان وجود دارد که در تلاش برای جایگزینی فضاهای مناسب به جای آنها هستیم.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: مدارس پیش ساخته یا همان مدارس کانکسی نمی‌توانند جایگزین مناسبی برای مدارس کپری که با زیست و بوم منطقه سازگاری دارند باشند، مقرر شد این طرح تحقیقاتی و پژوهشی در استان اجرا شود.

وی همچنین از ساخت۲ هزار و ۳۱ کلاس درس در قالب ۶۹۲ مدرسه در طول چهار سال گذشته به همت دولت تدبیر و امید در استان خبر داد و اظهار کرد: این کلاس ها با زیربنای ۱۸۸ هزار و ۷۲۵ متر مربع و اعتبار هزار و ۷۸۰ میلیارد ریال (۱۷۸ میلیارد تومان) ساخته شده است.

راشکی خاطرنشان کرد: از مجموع ۱۸ هزار و ۹۵۴ کلاس درس استان، ۱۰ هزار و ۵۲۸ کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.